Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. russellpz
  2. russot

i like this movie so much because the story is very nice

  russellpz's Rating My Rating
1
Harry og Kammertjeneren (Harry and the Butler) (1961,  Unrated)
Click to Rate
2
Private Potter (1962,  Unrated)
Click to Rate
3
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
4
J.K. Rowling and the Birth of Harry Potter (2004,  Unrated)
Click to Rate
5
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2001,  Unrated)
Click to Rate
6
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  Unrated)
Click to Rate
10
Harry Potter in the Hood (2007,  Unrated)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (,  Unrated)
Click to Rate
12
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
Click to Rate
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
15
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
16
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
The Libertine (2006,  R)
Click to Rate
19
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
20
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
21
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Click to Rate
23
Lara Croft - Tomb Raider (2001,  PG-13)
Click to Rate
24
Beyond Borders (2003,  R)
Click to Rate
25
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
26
Wanted (2008,  R)
Click to Rate
27
Beowulf (2007) (2007,  PG-13)
Click to Rate
28
Sky Captain and the World of Tomorrow (2004,  PG)
Click to Rate
29
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. russellpz
    russellpz posted 132 days ago

    the movies