My Favorite Movies


  Zack270291971's Rating My Rating
1
Cloverfield (2008,  PG-13)
Click to Rate
2
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
3
Hancock (2008,  PG-13)
Click to Rate
4
300 (2007,  R)
Click to Rate
5
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
6
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
7
Accepted (2006,  PG-13)
Click to Rate
8
Alien (1979,  R)
Click to Rate
9
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
10
Almost Famous (2000,  R)
Click to Rate
11
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
12
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
13
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
Click to Rate
14
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
Click to Rate
15
American Wedding (2003,  R)
Click to Rate
16
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
17
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
18
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
19
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
20
Beerfest (2006,  R)
Click to Rate
21
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
22
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
23
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
24
Blade (1998,  R)
Click to Rate
25
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
26
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
27
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Click to Rate
28
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
29
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
30
Casino Royale (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Cast Away (2000,  PG-13)
Click to Rate
32
Cinderella Man (2005,  PG-13)
Click to Rate
33
Clerks (1994,  R)
Click to Rate
34
Clerks II (2006,  R)
Click to Rate
35
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
36
Coach Carter (2005,  PG-13)
Click to Rate
37
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
38
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
39
Disturbia (2007,  PG-13)
Click to Rate
40
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Click to Rate
41
Drumline (2002,  PG-13)
Click to Rate
42
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
43
Eurotrip (2003,  R)
Click to Rate
44
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
45
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
46
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
47
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
Click to Rate
48
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
49
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
50
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
51
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
52
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
53
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
Click to Rate
54
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
55
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
56
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
57
Grandma's Boy (2006,  R)
Click to Rate
58
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
Click to Rate
59
Half Baked (1997,  R)